Uzdrowiska
Data publikacji 2 grudnia 2019
Polska to wyjątkowo malowniczo położony kraj. Oprócz tego, że od północy ma dostęp do Bałtyku, co czyni ją państwem nadmorskim, to od południa otoczona jest przez góry, który są naturalną granicą. Oprócz tych oczywistych atrakcji turystycznych, ponieważ warto wiedzieć, że i w górach i nad morzem sezon turystyczny trwa cały rok, istnieją jeszcze inne, różne atrakcje.
Powstawanie uzdrowisk
Lodowiec, który kiedyś przeszedł przez Polskę pozostawił po sobie nieodzowny ślad w postaci wielu jezior polodowcowych. Całe mazury są skutkiem tego lodowca, podobnie pojezierze drawskie czy Szwajcaria połczyńska.
Miejsca takie jak opisane powyżej, stworzone przez naturę, sprzyjają powstawaniu uzdrowisk. Polskie uzdrowiska budowane są najczęściej w miejscach, w których oprócz jezior czy gór jest dostęp do wód termalnych. Uzdrowiska są w centrum natury, niewielkie miasta otoczone przez lasy, drzewa, góry, jeziora czy morze sprawiają, że organizm regeneruje się o wiele szybciej, a przy okazji psychika odpoczywa od zgiełku miasta, co jest dodatkowym atutem.
Każde polskie uzdrowisko ma swój nieoceniony walor, w Kołobrzegu na przykład jest morze, które z kolei zapewnia jod i doskonale działa na osoby, które mają jakiekolwiek problemy z tarczycą, a także trudności z oddychaniem. Ponadto jest doskonałym ośrodkiem rehabilitacji problemów z kręgosłupem, sprzyjają temu plaże, po których można do woli spacerować.
Na wszystkie dolegliwości
Dla osób mierzących się z poważnymi problemami dróg oddechowych nie ma lepszego miejsca niż Wieliczka. Już kilka dni spędzonych w kopalnianym hotelu pozwala diametralnie polepszyć stan dróg oddechowych. Sól ma to do siebie, że zapobiega rozwojowi bakterii, każdy więc kto spędza czas w kopalni de facto spędza czas w miejscu kompletnie pozbawionym zarazków.
Pacjenci, którzy mają problemy z przewodem pokarmowym często wybierają miejsca, w których można zaznać kąpieli leczniczych albo napić się wody termalnej. Woda taka pochodzi z ziemi, nie jest niczym uzdatniana, a więc jest całkowicie naturalna. Spożywanie wody leczniczej poprawia ogólne samopoczucie i zdecydowanie usprawnia pracę przewodu pokarmowego.
Polskie uzdrowiska cieszą się dużym zainteresowaniem także ze strony naszych sąsiadów z zachodu. Wyjątkowe walory estetyczne i prozdrowotne ściągają kuracjuszy i sprawiają, że uzdrowiska kwitną i stają się popularne. Warto wspomnieć, że aby uzyskać tytuł uzdrowiska trzeba spełnić wiele rygorystycznych warunków, tytuł taki nie jest nadawany raz na zawsze, może być odebrany jeżeli komisja uzna to za stosowne.